Je vaše helma bezpečná ?

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Je vaše motocyklová přilba bezpečná?

Ministerstvo dopravy Velké Británie (Department for Transport, DfT) v rámci svých preventivních aktivit zaměřených na motocyklisty spustilo v červnu 2010 novou internetovou stránku.

Na webu projektu „SHARP - The Helmet Safety Scheme“ s adresou http://sharp.direct.gov.uk si můžete zjistit, jak bezpečná je přilba, kterou buď již vlastníte, nebo si ji hodláte pořídit. Stačí zadat výrobce a název modelu Vámi zvolené přilby. Poté se zobrazí přesné informace o dané přilbě a zejména výsledek testu. Opačným postupem si můžete zadat kritéria výběru (počet hvězdiček, cena, výrobce) a vyhledat, které přilby splňují Vaše nároky.

 

Systém hodnocení je stejný jako u hodnocení EuroNCAP, to znamená hvězdičkami. Pěti hvězdičkami jsou ohodnoceny ty nejbezpečnější přilby.


SHARP je nový projekt, přístupný nejširší veřejnosti v Evropě a je podle našeho názoru užitečnou pomůckou i pro české motocyklisty. Garance Ministerstva dopravy Velké Británie je, s ohledem na jeho zkušenosti v oblasti prevence, zárukou kvalitního a nestranného hodnocení přileb. I přesto, že stránky jsou pouze v anglickém jazyce, je velice snadné vyhledat vybraný model přilby a podívat se na její parametry a výsledek testu.


Aktualizováno (Pátek, 15 Říjen 2010 11:25)